GeKKo BLE

GeKKo cihazlarının sahip oldukları BLE (Bluetooth Low Energy) desteği sayesinde, bluetooth 4.0 ve üzerini destekleyen akıllı telefonlar ile bir GeKKo cihazının yakınından geçerken, cihazın çalışmakta olduğu moda uygun bir işlevi (kapı / bariyer açma, turnikeden geçme, bir konumda olduğunu bildirme vs.) çalıştırabilirsiniz.

GeKKo BLE Nedir?

GeKKo BLE, bir kademeli web uygulamasıdır (PWA). Uygulamayı, PWA destekleyen bir tarayıcının (örneğin Google Chrome) çalışabildiği tüm platformlarda (windows, linux, android, ios vs.) çalıştırabilirsiniz. Uygulama sayfasına bir kere girdiğinizde, uygulamayı yüklemeseniz bile, çevrimdışı iken de sayfayı kullanabilirsiniz. Uygulamanın kendisi ve girilen bilgiler, web tarayıcısı tarafından kendi cihazınızda depolanır. Uygulamaya girdiğiniz bilgileri silmek için tarayıcı geçmişinizi temizlemeniz yeterlidir.

Uygulamayı Kurma ve Kullanma

Uygulamayı kurmak istediğiniz telefonunuzda veya bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısı ile https://mwgekko.com/ble/ adresini ziyaret edin.

Yüklemeyi bilgisayarınıza yapacaksanız, adres çubuğunun sağ köşesinde yükleme simgesi belirecektir. Bu simgeye tıklayarak uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza kuracaksanız, telefonunuza yüklü Google Chrome tarayıcısından sayfaya girdiğinizde, altta "GeKKo BLE uygulamasını ana ekrana ekle" ibaresi belirecektir. Bu ibareye veya menüdeki "Uygulamayı Yükle" seçeneğine dokunarak uygulamayı telefona kurabilirsiniz.

Uygulamayı kullanabilmek için, size verilen kullanıcı adını, şifreyi ve kayıtlı isim bilginizi, sağ üstte yer alan "kullanıcı" yazısına tıklayarak bir seferliğine girmeniz gerekir. Bu bilgiler hiçbir aşamada ne herhangi bir çevrimiçi sunucuya ne de GeKKo cihazlarına iletilmemektedir. GeKKo cihazları, kullanıcı kimliğinizi doğrulamak için özel bir bilginin aktarılmasını gerektirmeyen basit ve güvenli bir doğrulama algoritması kullanmaktadır.

Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra, yeni GeKKo cihazlarının yanından geçerken kart okutmanız gereken durumlarda, telefonunuzda uygulamayı çalıştırıp "Buradayım" yazısına dokunmanız yeterli olacaktır.